O autorce

Ahoj, mé jméno je Lucka. Jsem učitelkou a psycholožkou a každou volnou chvíli, kterou mi jen školní rok nabízí, využívám k cestování.

Jako malá jsem mohla cestovat pouze prstem po mapě. Vrcholem mé cestovní kariéry byl autobusový zájezd do Španělska, když mi byly 4 roky, a poté dlouhé roky až do vysoké školy…nic. Nejednou jsem jako malá holka listovala v katalozích cestovních kanceláří a přemlouvala rodiče, abychom místo vyslání mého introvertního já na tábor jeli raději k moři. Nešlo to. A tak jsem si své cestovatelské sny začala plnit až před několika málo lety. 

Třicet mi už bylo a s tím také souvisí styl, kterým poznávám svět:

  • Preferuji pohodlí – nemusí být zrovna v 5* hotelech, ale do stanu by mne nikdo nedostal…
  • Miluju hotelové snídaně!
  • Mám hrůzu z létání, ale postupně ji přelétávám, takže dolétnu i celkem daleko.
  • S termíny školních prázdnin si nemohu vybírat úplně ty nejlevnější letenky, neboť nemám data odletů a příletů zcela ve svých rukou. I přesto všechno se snažím cestovat často, levně a přivážet si z cest nejen hromadu fotek, ale také tipy pro vás – další cestovatele, kteří by se rádi na mnou navštívené lokality vydali.
  • No a taky skáču – na fotkách z cest – což mě vedlo k vytvoření názvu tohoto webu.

Budu moc ráda, když tady najdete informace, které hledáte. Mnohdy jsem je totiž sepisovala hodiny před cestou a následně poupravila po svém návratu tak, aby bylo možné se na ně spolehnout. Snad se vám budou hodit a budou inspirací pro vaše dovolené.

Přeji mnoho splněných cestovatelských snů a zážitků, na které budete celý život vzpomínat!

Lucka